Nieudany wyjazd na wakacje – odszkodowanie i zadośćuczynienie

Zwolnienie lekarskie z pracy
Jak się ma zwolnienie lekarskie do dnia wolnego?
30 października, 2017

Nieudany wyjazd na wakacje – odszkodowanie i zadośćuczynienie

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za nieudany urlop

Jeszcze kilka tygodni i przed nami będą wakacje i okres urlopów. Wyjeżdżając na wakacje zorganizowane przez biuro podróży, musimy mieć na uwadze to, że niezgodność oferty ze stanem rzeczywistym może być argumentem podczas starania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany czas wakacji.

Dla kupującego wycieczkę ogromne znaczenie ma kilka aspektów. Przede wszystkim jest to zależność między ceną a proponowaną jakością usług. Dla wyjeżdżających znaczenie ma to, czy hotel będzie blisko plaży, jak będzie wyglądała kwestia posiłków i zakwaterowania. Jeżeli standard oferowanych już na miejscu usług jest inny niż warunki opisane w zapisach umowy, może to być podstawą do ubiegania się o wypłatę odszkodowania.

Jeżeli nasz urlop był nieudany możemy także starać się o zadośćuczynienie. O zadośćuczynienie nie możemy ubiegać się gdy doznana szkoda nie miała charakteru materialnego, a na przykład – wpłynęła na na nasz stan emocjonalny czy kondycję fizyczną. O zadośćuczynienie możemy się ubiegać, gdy doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu wywołanego na przykład zatruciem pokarmowym w hotelowej restauracji. Powodem do wypłacenia zadośćuczynienia mogą być także różne sytuacje wywołujące stres sprowokowane przez niski standard usług hotelowych.

Trzeba pamiętać, że nie za każdą niedogodność odpowiedzialność ponosi samo biuro podróży. Zła pogoda, silne wiatry, nawałnice jako czynniki mające charakter zewnętrzny i sytuacje, których nie można przewidzieć nie mogą być powodem do ubiegania się o zadośćuczynienie. Tak samo jest z wpływem osób trzecich. Jeśli spóźnimy się na transfer na lotnisko, nie będziemy mogli domagać się odszkodowania.

Przed podpisaniem umowy z biurem podróży, należy dokładnie zapoznać się z całym dokumentem. Wszelkie nieścisłości należy natychmiastowo uzgadniać z organizatorem wycieczki. Lepiej poświęcić chwilę i upewnić się, że wszystkie zapisy są poprawne.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok