Prawo rodzinne

Kancelaria adwokacka Bydgoszcz
Sprawy cywilne
Wrzesień 1, 2015
kancelaria adwokacka bydgoszcz Adwokat PRawnik porady prawne
Windykacja
Wrzesień 1, 2015
prawo rodzine, rozwód bydgoszcz, adwokat rozwód bydgoszcz

prawo rodzine, rozwód bydgoszcz, adwokat rozwód bydgoszcz

Prawo rodzinne i opiekuńcze dotyka bardzo ważnej sfery naszego życia. Wszelkie sprawy wynikające z tej gałęzi prawa bywają dotkliwe i bardzo ważny jest ostrożny i odpowiedni dobór środków prawnych, aby rozwiązać daną sprawę korzystnie, z pominięciem przykrości dla najbliższych i nas samych. W Polsce głównym źródłem prawa rodzinnego jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy, oraz część przepisów Kodeksu cywilnego. Kiedy zatem mamy do czynienia z przepisami dotyczącymi prawa rodzinnego i jakich sytuacjach ich znajomość może się Nam przydać?

Prawo rodzinne jest wyspecjalizowanym działem prawa cywilnego i reguluje stosunki prawne w rodzinie (majątkowe i niemajątkowe), jej istnienie i funkcjonowanie, stosunki wewnątrz rodziny jak i z osobami trzecimi. W Polski prawie nie występuje definicja rodziny, aczkolwiek doktryna szeroko zinterpretowała to pojęcie. Kodeks rodzinny i opiekuńczy odnosi się do pojęcia rodziny małej, złożonej z małżeństwa i ich dzieci. Według polskiego prawa rodzina powstaje tylko na skutek zawarcia przez kobietę i mężczyznę małżeństwa.

Prawo rodzinne i opiekuńcze dotyka nie tylko materii rodziny. W źródłach tego prawa znajdują się przepisy dotyczące rozwodu i separacji, majątku małżonków, alimentów, władzy rodzicielskiej, pochodzenia dzieci czyli kwestie związane z ustaleniem ojcostwa. Zakres prawa rodzinnego jest niezmiernie szeroki i wiele norm dotyczy nas samych.

Kancelaria zajmuje się wszelkimi rodzajami spraw związanych z prawem rodzinnym i opiekuńczym. Wiedząc, iż sprawy tego pokroju nie są łatwe dla żadnej z stron, staramy się działać dyskretnie, dbając w głównej mierze o komfort i bezpieczeństwo dzieci. Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby, aby precyzyjnie dobrać środki prawne i sposoby rozwiązania wszelkich konfliktów. Dbamy o skuteczność i profesjonalizm, na który składa się wiedza i bogate doświadczenie.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok